Biserica Dobricionesti

Activitati cu copiii Biserica de zid Credinciosii nostrii Orarul slujbelor

Ultimele Evenimente

Schimbarea acoperisului pe Sfanta Biserica

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu si prin munca bravilor nostrii credinciosi, am dus la bun sfarsit schimbarea acoperisului pe Sfanta noastra Biserica. Va multumim dragii nostrii credinciosi pentru daruirea si dragostea voastra pentru Casa Lui Dumnezeu, prin contributia fiecaruia dintre dvs. Sunteti minunati si impreuna facem lucruri minunate. Cei care au contribuit efectiv, prin munca au fost urmatorii:
Tiberiu Vandici Bohus Sorin Tinc Florin Groza Leontin Mudura Gavril Groza Mihai Lascau Florin Domian Adrian Sturz Florin Bala Florin Lascau Petre Bohus Ciprian Bohus Ovidiu Lele Dacian Petrus Florian Mahala Gheorghe Sturz Petru Bala Gheorghe Lascau Lucian Lele Petru Lasco Petru Sturz Cosmin Lazar Alin Sala Petru Pr. Meghesan Vasile Bunul Dumnezeu sa va rasplateasca tuturor pentru jertfa voastra si pentru dragostea fata de casa Lui. Slava Tie, pentru necontenita Ta purtare de grij, Slava Tie, pentru oamenii pe care pronia Ta mi i-a adus in cale.
19-23 august 2019