Activitati social-filantropice Consiliul parohial Credinciosii nostri Oficialitatile Preotul paroh

Ultimele Evenimente

Vizita la Centrul de Plasament nr.3, Casuta Buburuzele

In data de 22 aprilie 2019, am fost la fetitele noastre de la Casuta Buburuzele. In urma parteneriatului pe care il avem, ne preocupam de cele trebuincioase lor. Ne aratam astfel dragostea si pretuirea noastra pentru aceste fetite. Oameni inimosi ne-au ajutat si in acest an sa le ducem alimente, haine, jucarii si carti.
Va multumim, oameni cu suflet mare!

Donatie din suflet pentru Fundatia "Salvati Copiii"

Parohia Ortodoxa Dobricionesti si filia Birtin, prin parintele paroh Meghesan Vasile, au facut o donatie sambata, 20 aprilie, fundatiei "Salvati Copiii", reprezentata de dr Sava Cristian. Este vorba de 10 cuptoare cu microunde necesare saloanelor unde sunt internati copii diagnosticati cu cancer.
„Anul trecut am inceput colaborarea cu domnul doctor si vom continua sa fim deschisi nevoilor micutilor si tinerilor cu boli oncologice. Am gasit in medicul Cristian Sava un om cu inima mare, mereu atent la nevoile pacientilor sai”, spune parintele paroh Meghesan Vasile.
sursa:https://oradeaindirect.ro/donatie-din-suflet-pentru-fundatia-salvati-copiii/